Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

APAP Caps x 10 kaps.

APAP Caps x 10 kaps.
8,71 zł
/ opakowanie
APAP Caps x 10 kaps.
APAP Caps x 10 kaps.

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: US Pharmacia Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 10 tabletek    

 

Leczenie objawowe bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki.  

 

DZIAŁANIE:

APAP Caps zawiera substancję czynną paracetamol. Paracetamol należy do grupy leków zwanych analgetykami (leków przeciwbólowych).  

 

WSKAZANIA:

Leczenie bólu, w tym:        

  • głowy (w tym napięciowe bóle głowy),          
  • zębów,          
  • mięśni,        
  • kostno-stawowe,         
  • gardła,          
  • menstruacyjne,         
  • oraz gorączka, np. w przeziębieniu i grypie.  

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (masa ciała >55 kg):          

  • 1 lub 2 kapsułki (500 mg – 1g) jednorazowo, maksymalnie 6 kapsułek (3 g) na dobę.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat:         

  • Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (30 - 40 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 3 - 4 razy na dobę.         
  • Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (40 - 55 kg): 1 kapsułka (500 mg) jednorazowo, 4 - 6 razy na dobę.    

 

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda kapsułka miękka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to:

Zawartość kapsułki: makrogol 400, makrogol 600, woda oczyszczona, glikol propylenowy, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.

Osłonka kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, glicerol, tytanu dwutlenek (E171).

Zawiera śladowe ilości alkoholu izopropylowego, triglicerydów nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, lecytyny sojowej.  

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą kapsułki. APAP Caps zawiera olej sojowy. Jeśli pacjent jest uczulony na orzeszki ziemne lub soję nie powinien stosować tego produktu leczniczego.  

 

OSTRZEŻENIA:          

Należy przestrzegać 4 godzinnego odstępu pomiędzy dawkami.        

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 9 lat.         

W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.          

Nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol.          

Nie należy przekraczać zalecanych dawek.          

Należy zasięgnąć opinii lekarza, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni.           

 

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.      

Kod produktu
EAN-5909991308742
Postać
kaps.miękkie
Dawka
0,5 g
Opakowanie
10 kaps.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-11-28
Dobra cena i szybka dostawa. Polecam
2022-11-15
Obsługa zamówienia bardzo przyjazna i profesjonalna. Informatyczny system zamówień prosty i niezawodny. Ponadto zamówienie monitorowane przez personel apteki i - na moją prośbę, z powodu mojego wyjazdu - wydłużony termin na odbiór leku. Bardzo wysoko oceniam realizację zamówienia .przez Aptekę z Uśmiechem :-) Mirosława Wolny Bardzo wysoko oceniam realizację zamówienia
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel