Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aspirin Complex Hot x 10 sasz.

Aspirin Complex Hot x 10 sasz.
21,31 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Aspirin Complex Hot x 10 sasz.
Aspirin Complex Hot x 10 sasz.

 

Uwaga: Produkt z ograniczeniem sprzedaży dostępny tylko w opcji Odbiór Osobisty, max. 1 op.

 

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Bayer Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 10 saszetek  

 

Aspirin Complex Hot to lek o przyjemnym, eukaliptusowo-miętowym aromacie stosowany w przypadku objawów przeziębienia, w tym zatkanego nosa. Dzięki połączeniu kwasu acetylosalicylowego i pseudoefedryny w formie granulek do rozpuszczania w gorącej wodzie, lek wchłania się szybko i bezpośrednio na źródło problemu, czyli stan zapalny, a nie jedynie na symptomy choroby.  

 

DZIAŁANIE:

Lek ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny. Powoduje obkurczenie śluzówki i udrożnienie nosa, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.  

 

WSKAZANIA:

Lek jest stosowany w leczeniu objawowym niedrożności nosa / zatok (rhinosinusitis) oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi.  W przypadku przeziębienia przebiegającego tylko z jednym z wyżej opisanych objawów, należy rozważyć przyjęcie leku zawierającego jedną z wymienionych substancji czynnych. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.  

 

DAWKOWANIE:

Jeśli nie przepisano inaczej, dawkowanie jest takie, jak pokazano w poniższej tabeli:

W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4 do 8 godzin. W ciągu doby nie należy przyjmować więcej niż zawartość 6 saszetek (co odpowiada dawce 3000 mg kwasu acetylosalicylowego i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku).

Podanie doustne.

Wysypać zawartość jednej lub dwóch saszetek leku Aspirin Complex Hot do szklanki gorącej, lecz nie wrzącej wody i dokładnie zamieszać. Zawiesinę należy ostudzić do odpowiednio niskiej temperatury umożliwiającej wypicie. Całą zawartość szklanki należy wypić natychmiast po przygotowaniu. Uwaga: granulat nie ulega całkowitemu rozpuszczeniu.

Nie należy przyjmować leku Aspirin Complex Hot dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

 

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy (500 mg) i pseudoefedryny chlorowodorek (30 mg).

Pozostałe składniki to: sacharoza, hypromeloza, sukraloza, aromat waniliowy i aromat miętowomentolowo-eukaliptusowy (zawierający mentol i cyneol).  

 

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Jeśli pacjent ma alergię (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy, na pseudoefedrynę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli u pacjenta występowała w przeszłości astma wywołana podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (tj. niesteroidowych leków przeciwzapalnych).
  • Jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka.
  • Jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień.
  • Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.
  • Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek.
  • Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca.
  • Jeśli pacjent przyjmuje równocześnie metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej.
  • Jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa, jeśli pacjent równocześnie przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO) (lub przyjmował w ciągu ostatnich dwóch tygodni).  

 

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (uczulenie) na inne leki przeciwbólowe, przeciwreumatyczne lub przeciwzapalne,
  • jeśli u pacjenta występują alergie (np. z wysypką, świądem, pokrzywką), astma, katar sienny, obrzmienie błony śluzowej nosa (polipy nosowe) lub przewlekłe choroby płuc,
  • jeśli pacjent przyjmuje równocześnie leki rozrzedzające krew i przeciwdziałające krzepnięciu krwi (leki przeciwzakrzepowe),
  • jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub krwawienia z przewodu pokarmowego,
  • jeśli u pacjenta stwierdza się upośledzoną czynność nerek i wątroby,
  • jeśli pacjent ma upośledzoną czynność układu sercowo-naczyniowego (na przykład kiedy serce niewystarczająco silnie pompuje krew, zmniejszenie objętości krwi krążącej, duże zabiegi chirurgiczne, zakażenie krwi lub znaczny incydent krwotoczny),
  • jeśli pacjent ma być poddany zabiegowi chirurgicznemu (dotyczy również drobnych zabiegów, N takich jak ekstrakcja zęba), ponieważ kwas acetylosalicylowy nawet w małych dawkach zwiększa ryzyko krwawienia,
  • jeśli pacjent choruje na nadczynność tarczycy, łagodne do umiarkowanego nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej (jaskra), powiększenie gruczołu krokowego (prostaty) lub w przypadku nadwrażliwości na niektóre składniki leków przeciwkaszlowych, stosowanych w przeziębieniu np. fenylefryna i efedryna (substancje sympatykomimetyczne),
  • jeśli pacjent równocześnie zażywa kilka leków przeciwbólowych w sposób systematyczny (szczególnie w przypadku połączeń różnych typów leków przeciwbólowych) może to bowiem doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje skłonność do dny moczanowej. W małych dawkach kwas acetylosalicylowy zmniejsza bowiem wydalanie kwasu moczowego, co może wywołać napad dny moczanowej,
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór G6PD (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu) (dziedziczne zaburzenie dotyczące krwinek czerwonych), ponieważ kwas acetylosalicylowy w większych dawkach może prowadzić do hemolizy (rozpadu krwinek czerwonych),
  • jeśli u pacjenta wystąpi gorączka z uogólnionym rumieniem skóry i wysypką krostkową, należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem lub niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Podczas stosowania leku może wystąpić nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu w wyniku stanu zapalnego jelita grubego (niedokrwienne zapalenia jelita grubego). Jeśli wystąpią takie objawy dotyczące przewodu pokarmowego, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub zgłosić się po pomoc medyczną.

W razie wątpliwości dotyczących przyjmowania tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sportowcy muszą być świadomi, że ten lek może spowodować dodatni wynik testu antydopingowego          

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.      

Kod produktu
EAN-5909991097622
Postać
gran.do sporz.zaw.doust.
Dawka
0,5g+0,03g
Opakowanie
10 sasz.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Acidum acetylsalicylicum, Pseudoephedrini hydrochloridum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 705 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-24
całkowicie bezproblemowa
2023-05-24
ok
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel