Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aspirin Complex Zatoki x 10 sasz.

Aspirin Complex Zatoki x 10 sasz.
17,49 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Aspirin Complex Zatoki x 10 sasz.
Aspirin Complex Zatoki x 10 sasz.

Uwaga: Produkt z ograniczeniem sprzedaży dostępny tylko w opcji Odbiór Osobisty, max. 1 op.

 

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Bayer Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 10 saszetek   

 

Aspirin Complex Zatoki o unikalnym połączeniu składników aktywnych to kompleksowa terapia w walce z objawami zapalenia zatok takimi jak ból, zatkany nos czy uczucie ucisku.  

DZIAŁANIE:

Lek ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Granulki barwy białej do żółtawej zawierają dwie substancje czynne, którymi są: kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i chlorowodorek pseudoefedryny  

 

WSKAZANIA:

Lek jest stosowany w leczeniu objawowym obrzęku błony śluzowej nosa i (lub) zatok (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok) oraz bólu i gorączki związanych z przeziębieniem i (lub) objawami grypopodobnymi. Jeśli u pacjenta występuje tylko jeden z wymienionych wyżej objawów, wówczas bardziej odpowiednie może być użycie leku zawierającego tylko jedną z wymienionych wyżej dwóch substancji czynnych.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat  

 

DAWKOWANIE:

O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawkowanie dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat przedstawia się następująco:

 

W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4-8 godzin.

Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 saszetek.

Wysypać zawartość jednej lub dwóch saszetek leku do szklanki wody i dokładnie zamieszać. Otrzymana zawiesina ma smak pomarańczowy. Wypić natychmiast całą zawartość szklanki. Uwaga: granulat nie ulega całkowitemu rozpuszczeniu.

Nie należy zażywać tego leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

 

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy (500 mg) i chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg).

Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy (zawierający alkohol benzylowy, kwas octowy, alfa-tokoferol, skrobię modyfikowaną i maltodekstrynę).

 

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, chlorowodorek pseudoefedryny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości astma spowodowana podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych). 
  • Jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka.
  • Jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień.
  • W przypadku ciąży lub karmienia piersią. 
  • Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek. 
  • Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca. 
  • Jeśli pacjent przyjmuje metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej. 
  • Jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa. 
  • Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO) lub przyjmował te leki w ciągu minionych dwóch tygodni.  

 

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: 

  • jeśli u pacjenta stwierdzono alergię (uczulenie) na inne leki przeciwbólowe, przeciwreumatyczne lub przeciwzapalne, 
  • jeśli u pacjenta występują alergie (np. alergie z towarzyszącą wysypką, swędzeniem skóry, pokrzywką), astma, katar sienny, obrzmienie błony śluzowej nosa (polipy nosowe) lub długotrwałe choroby układu oddechowego, 
  • jeśli pacjent przyjmuje leki rozrzedzające krew i przeciwdziałające krzepnięciu krwi (leki przeciwzakrzepowe), 
  • jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa żołądka lub krwawienia z przewodu pokarmowego, 
  • u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek i wątroby, 
  • u pacjentów z zaburzoną czynnością układu krążenia (np. kiedy serce nie pompuje wystarczająco dobrze krwi do innych części ciała, w przypadku zmniejszenia objętości krwi krążącej w organizmie, w przypadku dużych zabiegów chirurgicznych, w przypadku zakażenia krwi lub masywnych krwotoków), 
  • jeśli pacjent ma być poddany zabiegom chirurgicznym (dotyczy również drobnych zabiegów, takich jak wyrywanie zęba), 
  • jeśli pacjent choruje na nadczynność tarczycy, łagodne do umiarkowanego nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej (jaskrę), powiększenie gruczołu krokowego (prostaty) lub w przypadku nadwrażliwości na niektóre substancje czynne zawarte w lekach przeciwkaszlowych lub lekach stosowanych w przeziębieniu, takich jak fenylefryna i efedryna (substancje sympatykomimetyczne), 
  • jeśli pacjent długotrwale zażywa kilka leków przeciwbólowych jednocześnie, gdyż może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia nerek, 
  • u pacjentów podatnych na wystąpienie dny moczanowej; w małych dawkach kwas acetylosalicylowy zmniejsza bowiem wydalanie kwasu moczowego, co może wywołać napad dny moczanowej, 
  • jeśli u pacjenta stwierdzono niedobór G6PD (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu) (dziedziczna choroba wpływająca na krwinki czerwone), gdyż podwyższone stężenia kwasu acetylosalicylowego może prowadzić do hemolizy (czyli rozpadu krwinek czerwonych).

Jeśli u pacjenta wystąpi gorączka z uogólnionym rumieniem skóry i wysypką krostkową, należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem lub niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Podczas stosowania leku może wystąpić nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu w wyniku stanu zapalnego jelita grubego (niedokrwienne zapalenia jelita grubego). Jeśli wystąpią takie objawy dotyczące przewodu pokarmowego, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub zgłosić się po pomoc medyczną.

Jeśli pacjent nie ma pewności, czy powinien przyjmować ten lek, wówczas powinien on skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Sportowcy powinni mieć świadomość, że ten lek może powodować pozytywny wynik testów antydopingowych.        

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.  

 

 

Kod produktu
EAN-5909990680634
Postać
gran.do sporz.zaw.doust.
Dawka
0,5g+0,03g
Opakowanie
10 sasz.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Acidum acetylsalicylicum, Pseudoephedrini hydrochloridum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-09-20
Szybko i fachowo,polecam:)
2021-10-05
Szybko i sprawnie. Dobry kontakt z klientem na etapie realizacji usługi.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel