Axoprofen Forte 400mg 20 tabletek

RODZAJ REJESTRACJI: lek bez recepty
PRODUCENT: Aristo Phama Sp. z o.o.
ILOŚĆ: 20 tabletek
Lek Axoprofen Forte zawiera substancję czynną ibuprofen. Ibuprofen to lek, który obniża gorączkę i zmniejsza ból.
Pozwolenie numer: 25936
DZIAŁANIE:
Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który wykazuje skuteczność poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn, co wykazano w standardowych modelach doświadczalnych zapalenia u zwierząt. U ludzi, ibuprofen wykazuje działanie przeciwgorączkowe, zmniejsza ból związany ze stanem zapalnym, obrzęk i gorączkę.
WSKAZANIA:
Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej).
Krótkotrwałe objawowe leczenie:
− Bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego
− Gorączki.
DAWKOWANIE:
Podanie doustne.
Axoprofen Forte należy przyjmować, popijając szklanką wody.
Aby uniknąć podrażnienia żołądka lub gardła, tabletek nie należy kruszyć, żuć ani ssać.
Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali produkt leczniczy Axoprofen Forte w trakcie posiłków.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów (patrz punkt 4.4).
Dorośli i młodzież o masie ciała ≥40 kg (w wieku 12 lat i powyżej):
Dawka początkowa to 200 mg lub 400 mg ibuprofenu. Jeśli to konieczne, można przyjąć dodatkowo 200 mg lub 400 mg.
Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami należy ustalić w zależności od obserwowanych objawów oraz z uwzględnieniem maksymalnej zalecanej dawki dobowej. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 6 godzin. Nie należy przekraczać całkowitej dawki 1 200 mg w ciągu 24 godzin.
SKŁAD:
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).
Sybstancje pomocnicze:
Rdzeń tabletki:Hypromeloza, Kroskarmeloza sodowa, Laktoza jednowodna (44 mg), Celuloza mikrokrystaliczna, Skrobia żelowana, kukurydziana, Krzemionka koloidalna bezwodna, Sodu laurylosiarczan, Magnezu stearynian
Otoczka tabletki: Hypromeloza, Tytanu dwutlenek (E 171), Talk, Glikol propylenowy
OSTRZEŻENIA:
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.