Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Calpol 6 Plus syrop 100 ml

Calpol 6 Plus syrop 100 ml
19,37 zł
/ opakowanie
Calpol 6 Plus syrop 100 ml
Calpol 6 Plus syrop 100 ml

RODZAJ REJESTRACJI: lek

PRODUCENT:  McNeil Products Limited

ILOŚĆ:  100ml  

Lek Calpol 6 Plus w postaci zawiesiny doustnej zawiera jako substancję czynną paracetamol. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Lek Calpol 6 Plus przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych.  

DZIAŁANIE:

Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.  

WSKAZANIA:

Gorączka występująca w przebiegu: przeziębienia, grypy, chorób wieku dziecięcego oraz ból o małym lub umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból związany z ząbkowaniem, ból zęba, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych).  

DAWKOWANIE:

Dawkowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat: dawka jednorazowa wynosi od 500 mg do 1000 mg paracetamolu (od 10 ml do 20 ml preparatu). Dawkę można powtarzać co 4 godziny, do maksymalnej dawki dobowej 4 g paracetamolu (80 ml preparatu).

Dawkowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat: dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo od 10 do 15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu: od 250 mg do 500 mg paracetamolu (od 5 ml do 10 ml leku ). W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę.  

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Pozostałe składniki to: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona.  

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania leku Calpol należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przyjmować innych leków zawierających paracetamol. Stosowanie dawek większych niż zalecane (przedawkowanie) może spowodować uszkodzenie wątroby. W przypadku przedawkowania należy bezzwłocznie skorzystać z pomocy medycznej. Szybka pomoc medyczna jest szczególnie istotna, zarówno u dorosłych, jaki i u dzieci, nawet jeśli nie zaobserwowano żadnych oznak lub objawów przedawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby przed użyciem powinni skonsultować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność stosując paracetamol u osób z zaburzeniami czynności nerek.

U pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek zaleca się wydłużenie odstępów pomiędzy kolejnymi dawkami paracetamolu.

W przypadku pacjentów poddawanych hemodializie lekarz może rozważyć podanie uzupełniających dawek leku w celu utrzymania terapeutycznego stężenia paracetamolu w osoczu (hemodializa może powodować zmniejszenie stężenia paracetamolu w osoczu).

Podczas leczenia paracetamolem nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.      

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
EAN-5909990725816
Postać
zaw.doust.
Dawka
0,25 g/5ml
Opakowanie
100 ml
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
WIELKA BRYTANIA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 849 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-27
Bardzo szybka dostawa do odbioru w sklepie stacjonarnym bez dodatkowych opłat
2023-09-26
Szybko, sprawnie i bez zarzutu. Często korzystam z tej apteki i polecam.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel