Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paracetamol Filofarm 500 mg 50 tabletek

Paracetamol Filofarm 500 mg 50 tabletek
5,50 zł
/ opakowanie

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Filofarm

ILOŚĆ: 50 tabletek                      

 

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

DZIAŁANIE:

Paracetamol to pochodna fenacetyny, a jego działanie przeciwbólowe zbliżone jest do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jednak paracetamol, w odróżnieniu od leków tej grupy, nie działa przeciwzapalnie, ale i nie wywołuje typowych dla NLPZ działań niepożądanych.  

WSKAZANIA:

Paracetamol Filofarm jest stosowany w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, stawów, w nerwobólach i bólach miesiączkowych. Jest również skutecznym środkiem przeciwgorączkowym zalecanym podczas przeziębienia lub grypy.  

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dorośli:

Zwykle stosuje się doustnie 1 lub 2 tabletki (co dopowiada 500 mg do 1000 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 8 tabletek , co odpowiada 4000 mg paracetamolu).

Należy przestrzegać co najmniej 4-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Lek należy przyjmować po posiłku.

Tabletkę należy połknąć popijając wodą.

Maksymalny czas stosowania leku bez porady lekarza – 3 dni.

Dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Zwykle stosuje się doustnie 1 tabletkę (co dopowiada 500 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 4 tabletki, co odpowiada 2000 mg paracetamolu).

Należy przestrzegać co najmniej 4-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Tabletkę należy połknąć popijając wodą.

Maksymalny czas stosowania leku bez porady lekarza – 3 dni.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby:

Stosowanie leku Paracetamol Filofarm u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby jest przeciwwskazane.

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg/kg na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g).

Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ lek może działać toksycznie na wątrobę.    

W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol Filofarm jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.  

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol (paracetamolum).

1 tabletka zawiera  500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.    

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu; - jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby lub nerek; - jeśli u pacjenta stwierdzono wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub niedokrwistość hemolityczną; - jeśli u pacjenta stwierdzono wrodzony niedobór reduktazy methemoglobinowej; - jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (MAO) (np. selegilina – lek stosowany w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego), oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.  

 

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta występuje: łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby (w tym zespół Gilberta), ostre zapalenie wątroby, pacjent jednocześnie leczy się innymi lekami, które mają wpływ na czynność wątroby, jeśli pacjent nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent niedostatecznie się odżywia, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby; jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek; jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa.

Należy zwrócić się do lekarza, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Lek zawiera paracetamol.

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol i dlatego należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.        

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.      

Kod produktu
CENTRALCODE-186868
Postać
tabl.
Dawka
500 mg
Opakowanie
50 tabl. (5 blist. po 10 tabl.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 847 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-25
Szybka realizacja zamówienia
2023-09-22
Super
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel