Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Solpadeine 12 tabletki musujące

Solpadeine 12 tabletki musujące
12,99 zł
/ opakowanie
Solpadeine 12 tabletki musujące
Solpadeine 12 tabletki musujące

Uwaga: Produkt z ograniczeniem sprzedaży dostępny tylko w opcji Odbiór Osobisty, max. 2 op.

 

RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: OMEGA PHARMA
ILOŚĆ: 12 tabletek musujących

Lek Solpadeine może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy.

DZIAŁANIE:

Tabletki zawierają trzy substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Kodeina i paracetamol są lekami przeciwbólowymi. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi o działaniu uśmierzającym ból. Można ją stosować samą lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi. Kofeina wspomaga skuteczność paracetamolu. Dzięki potrójnemu mechanizmowi działania składników, możliwe jest szybkie uśmierzenie umiarkowanego bólu.

WSKAZANIA:

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

DAWKOWANIE:

Dorośli: 1-2 tabletki musujące, podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 6 godzin ani stosować więcej niż 8 tabletek musujących w ciągu doby.
W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze: 1-2 tabletki musujące co 6 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek musujących w czasie 24 godzin.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kodeina i kofeina.
Substancje pomocnicze: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, powidon, sodu laurylosiarczan, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

OSTRZEŻENIA:

Leku Solpadeine nie należy stosować:
• jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek reakcja alergiczna na paracetamol, kodeinę, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
• jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol i kodeinę;
• u osób w wieku poniżej 12. roku życia;
• jeśli pacjentka karmi piersią;
• jeśli występują trudności z oddychaniem;
• jeśli pacjent cierpi na przewlekłe zaparcia;
• jeśli wiadomo, że u pacjenta metabolizm kodeiny do morfiny przebiega bardzo szybko.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
CENTRALCODE-128591
Postać
tabl.mus.
Dawka
0,5g+0,03g+8mg
Opakowanie
12 tabl.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Coffeinum, Codeini phosphas
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 103 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-09-20
Szybko i fachowo,polecam:)
2021-10-09
Bardzo pozytywnie
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel