Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Apap dla dzieci Forte zawiesina 40mg/ml x 85 ml

 Apap dla dzieci Forte zawiesina 40mg/ml x 85 ml
16,71 zł
/ opakowanie
 Apap dla dzieci Forte zawiesina 40mg/ml x 85 ml
Apap dla dzieci Forte zawiesina 40mg/ml x 85 ml

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: US Pharmacia Sp. z o.o.

ILOŚĆ: 85 ml

 

 

APAP dla dzieci FORTE zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki.

 

WSKAZANIA:

APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych). APAP dla dzieci FORTE jest przeznaczony do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku)

 

DAWKOWANIE:

Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta.

Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny.

 

 

 

Przy powyższym schemacie dawkowania odstęp pomiędzy dwoma dawkami musi wynosić minimum 6 godzin. 

 

Instrukcja stosowania:

  • APAP dla dzieci FORTE przeznaczony jest do stosowania doustnego; 
  • Dobrze wstrząsnąć przed użyciem; 
  • Nakrętka butelki jest zabezpieczona przed otwarciem przez dziecko. Aby otworzyć, naciśnij nakrętkę i jednocześnie przekręć zgodnie ze wskazówkami zegara; 
  • Zawiesina doustna nie powinna być rozcieńczana czy mieszana z innymi napojami;
  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że większe dawki niż zalecone mogą powodować ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby. 

 

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol.Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].  

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

 

OSTRZEŻENIA:

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku APAP dla dzieci FORTE:

− jeśli u pacjenta występują choroby wątroby (w tym Zespół Gilberta lub zapalenie wątroby);

− jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek;

− jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych);

− jeśli pacjent jest odwodniony lub przewlekle niedożywiony;

− jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej;

− jeśli pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby;

− jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol, gdyż to może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby;

− jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych, często przez długi czas może powodować bóle głowy lub je nasilać. Nie należy wtedy zwiększać dawki leku przeciwbólowego, ale należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

 

 

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
EAN-5909991102753
Postać
zaw.doust.
Dawka
0,04 g/ml
Opakowanie
85 ml (but.)
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-29
Bardzo sprawnie
2022-09-27
))
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel