Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Antidol 15 x 10 tabl.

Antidol 15 x 10 tabl.
12,86 zł
/ opakowanie
Antidol 15 x 10 tabl.
Antidol 15 x 10 tabl.

Uwaga: Produkt z ograniczeniem sprzedaży dostępny tylko w opcji Odbiór Osobisty. Max. 1 op.

 

 

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Sandoz GmbH

ILOŚĆ: 10 tabl.    

 

 

Preparat przeciwbólowy zawierający paracetamol i kodeinę.  

 

DZIAŁANIE:

Paracetamol hamuje obwodowe przekazywanie bólu przez hamowanie syntezy prostaglandyn; działa również przeciwgorączkowo. Kodeina jest działającym ośrodkowo słabym analgetykiem. Działa poprzez receptory opioidowe μ. Jej działanie przeciwbólowe jest wynikiem przekształcenia do morfiny. Wykazano, że kodeina, szczególnie w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi (takimi jak paracetamol) jest skuteczna w leczeniu ostrego bólu nocyceptywnego.  

WSKAZANIA:

Różnego pochodzenia ból o średnim i dużym nasileniu, np.: ból głowy, ból po ekstrakcji zęba, ból kostno-stawowy (także pourazowy), ból pourazowy tkanek miękkich, ból miesiączkowy.  

 

DAWKOWANIE:

Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni. Jeżeli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza.  

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat W razie konieczności 1-2 tabletki do 4 razy na dobę (maksymalnie 6 tabletek na dobę, co odpowiada 3 g paracetamolu i 90 mg kodeiny fosforanu na dobę na dobę) w odstępach co najmniej 6 godzin.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat W razie konieczności 1 tabletka co 6 godzin (maksymalnie 4 tabletki na dobę, co odpowiada 2 g paracetamolu i 60 mg kodeiny fosforanu na dobę).

Uwaga dotycząca młodzieży w wieku od 12 do 18 lat (patrz też „Dzieci i młodzież” w punkcie 2) Dawka kodeiny u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat zależy od masy ciała (0,5 do 1 mg/kg mc.), a maksymalna dawka dobowa kodeiny nie powinna być większa niż 240 mg. Nie zaleca się stosowania kodeiny u młodzieży w wieku od 12 do 18 lat z zaburzoną czynnością oddechową w objawowym leczeniu przeziębienia.  

 

SKŁAD:

1 tabletka zawiera 15 mg fosforanu kodeiny oraz 500 mg paracetamolu jako Compap L 90% o składzie: paracetamol, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.  

 

OSTRZEŻENIA:

Leku nie należy stosować:

  • U osób z nadwrażliwością na paracetamol, kodeinę, opioidy lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.          
  • U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.         
  • U osób z chorobą alkoholową.       
  • Jednocześnie z inhibitorami MAO (lekami stosowanymi m.in. w leczeniu depresji) oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu.       
  • U pacjentów z niewydolnością oddechową.        
  • U osób z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej (enzymy występujące u ludzi).     
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat.      
  • Do łagodzenia bólu u dzieci i młodzieży po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych lub gardłowych w związku z zespołem obturacyjnego bezdechu śródsennego.        
  • Jeśli pacjent wie, że bardzo szybko metabolizuje kodeinę do morfiny.   
  • W okresie karmienia piersią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Podczas stosowania tabletek nie należy przyjmować innych leków zawierających kodeinę lub paracetamol.

Przed zastosowaniem leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent:

  • ma astmę oskrzelową (należy unikać stosowania leku podczas ostrego napadu astmy),
  • ma ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby,
  • ma poalkoholową chorobę wątroby (bez marskości),
  • ma niedrożność jelit lub ostrą chorobę w obrębie jamy brzusznej,  
  • jest po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego.

 

Szczególną ostrożność podczas stosowania tego leku powinni zachować pacjenci:

  • z chorobą Addisona,
  • z nadczynnością tarczycy,  
  • z rozrostem gruczołu krokowego i utrudnionym odpływem moczu,
  • z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP),
  • w podeszłym wieku, zwłaszcza z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek,  
  • z urazami głowy (możliwość nasilonego hamowania czynności oddechowej i zwiększonego ciśnienia wewnątrz czaszki),
  • uzależnieni od alkoholu (szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby),  
  • nadużywający w przeszłości alkoholu i (lub) leków,  
  • po przebytej niedawno operacji w obrębie przewodu pokarmowego.

Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do uzależnienia objawiającego się niepokojem, a w przypadku zaprzestania stosowania leku można zaobserwować zwiększoną drażliwość.

Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych z powodu bólów głowy może nasilić dolegliwości.

U osób z niewydolnością nerek może być konieczne dostosowanie dawki ze względu na możliwość zmniejszonego wydalania metabolitów kodeiny i paracetamolu.

Kodeina może nasilić nadciśnienie wewnątrz czaszki.

Kodeina jest przekształcana w morfinę przez enzymy wątrobowe. Morfina jest substancją, która łagodzi ból. Niektóre osoby mają zmieniony ten enzym i może to wpływać na nich w różny sposób. U niektórych osób morfina nie jest wytwarzana lub jest wytwarzana w bardzo małych ilościach, co nie zapewnia odpowiedniego złagodzenia bólu. Inne osoby są bardziej narażone na ciężkie działania niepożądane spowodowane wytwarzaniem bardzo dużej ilości morfiny. Jeśli u pacjenta wystąpi którekolwiek z następujących działań niepożądanych, należy przerwać przyjmowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem: wolny lub płytki oddech, dezorientacja, senność, zwężenie źrenic (małe źrenice), nudności lub wymioty, zaparcie, utrata apetytu.    

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.    

Producent
Kod produktu
EAN-5909990969920
Postać
tabl.
Dawka
0,5g+0,015g
Opakowanie
10 tabl. (blist.)
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
AUSTRIA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Codeini phosphas
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-29
Bardzo sprawna.
2022-09-29
Szybka dostawa, korzystne ceny
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel