Excedrin DUO x 20 tabl.

RODZAJ REJESTRACJI: lek bez recepty
PRODUCENT: HALEON
ILOŚĆ: 20 tabletek
Excedrin Duo to połączenie dwóch sprawdzonych składników, aby zwalczać ból:
- Paracetamol: łagodzi ból
- Ibuprofen: zwalcza ból i jego przyczynę- stan zapalny
DZIAŁANIE:
- Łagodzi ból i zwalcza jego przyczynę stan zapalny
- Zapewnia silniejsze łagodzenie bólu dzięki połączeniu ibuprofenu i paracetamolu
- Przynosi długotrwałą ulgę w bólu do 9 godzin
- Zaczyna działać już w 5 minut
WSKAZANIA:
Dla osób zmagających się z bólem o nasileniu łagodnym do umiarkowanego:
- migrena
- ból głowy
- ból pleców
- ból miesiączkowy
- ból zęba
- bóle reumatyczne
- bóle mięśni
- ból w zapaleniu stawów (o nasileniu innym niż ciężkie)
Dla osób z objawami przeziębienia lub grypy:
- w tym z bólem gardła
- gorączką
Dla pacjentów wymagających silniejszego działania przeciwbólowego:
- Szczególnie w przypadkach, gdy ibuprofen lub paracetamol w monoterapii są niewystarczające.
DAWKOWANIE:
Do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
Ten produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych, powyżej 18 roku życia
Dorośli:
Należy przyjmować jedną tabletkę do trzech razy na dobę.
Należy zachować co najmniej sześciogodzinny odstęp między dawkami leku.
Jeżeli dawka w postaci jednej tabletki nie zapewnia kontroli objawów, można przyjmować maksymalnie dwie tabletki do trzech razy na dobę.
Sposób podawania
Podanie doustne.
Pacjenci powinni przyjmować lek Excedrin Duo popijając szklanką wody.
Aby zminimalizować działania niepożądane, pacjenci powinni przyjmować lek Excedrin Duo podczas posiłku.
SKŁAD:
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 200 mg ibuprofenu
Rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, magnezu stearynian.
Otoczka: Kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poliwinylowego, Talk, Barwnik perłowy na bazie miki, Glicerolu monokaprylokapronian, Alkohol poliwinylowy, Tytanu dwutlenek (E 171), Żelaza tlenek czarny (E 172).
OSTRZEŻENIA:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt zawiera ibuprofen i paracetamol. Należy uwzględnić przeciwskazania i środki ostrożności dotyczące ich stosowania (patrz chpl).