Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fervex o smaku malinowym x 8 sasz.

Fervex o smaku malinowym x 8 sasz.
15,56 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Fervex o smaku malinowym x 8 sasz.
Fervex o smaku malinowym x 8 sasz.

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Bristol-Myers Squibb

ILOŚĆ: 8 saszetek

 

 

 

DZIAŁANIE:

Preparat złożony zawierający paracetamol, witaminę C (kwas askorbinowy) i feniraminę. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Drugi ze składników preparatu to witamina C (kwas askorbinowy), niezbędna w wielu przemianach metabolicznych (uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, jest antyoksydantem, bierze m. in. udział w biosyntezie kolagenu, kwasu foliowego, hormonów kory nadnerczy, ułatwia przyswajanie żelaza). Trzeci ze składników preparatu to feniramina, lek przeciwhistaminowy, blokujący receptory histaminowe typu 1 (H1). W ten sposób feniramina hamuje działanie histaminy, substancji wywołującej objawy alergiczne. Zmniejsza wytwarzanie wydzieliny i wyciek z nosa, łagodzi objawy takie jak kichanie, łzawienie, obrzęk i świąd błon śluzowych.  

 

WSKAZANIA:

Preparat jest wskazany w doraźnym leczeniu objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (takich jak ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci po 15. roku życia.  

 

DAWKOWANIE:

Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia: 1 saszetka 2 - 3 razy na dobę co 4 godziny (co najmniej).  

Osoby z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min): przerwę między dawkami należy wydłużyć do 8 godzin.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku Fervex.

Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.

Preparat jest przeznaczony do stosowania krótkotrwałego. Preparatu nie należy stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni. Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.  

 

SKŁAD:

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), feniramina (Pheniramini maleas).

1 saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, guma arabska, sacharyna sodowa; aromat malinowy:octan etylu, octan izoamylu, kwas octowy, alkohol benzylowy, trójacetyna, wanilina, p-hydroksybenzyloaceton, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana E 1450, barwnik Allura Red E 129, błękit brylantowy E 133, żółcień pomarańczowa, Permastabil 505528 RI, malina 054428 A, sodu chlorek, sodu siarczan  

 

PRZECIWWSKAZANIA:

W przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występuje: ciężka niewydolność nerek lub wątroby (obecność paracetamolu), jaskra z wąskim kątem przesączania, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu; u osób poniżej 15 lat.  

 

OSTRZEŻENIA:

Nie należy stosować równolegle innych leków zawierających paracetamol, ze względu na ryzyko przedawkowania i wystąpienia ciężkich działań niepożądanych.

W okresie stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu. Spożywanie alkoholu w okresie stosowania preparatu może prowadzić do toksycznego uszkodzenia wątroby i jej niewydolności.

Należy zachować ostrożność u chorych z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.      

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.   

Kod produktu
EAN-5909990866731
Postać
gran.do sporz.roztw.doust.
Dawka
0,5g+0,2g+0,025g
Opakowanie
8 sasz.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Pheniramini maleas
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 268 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-29
Szybka dostawa, korzystne ceny
2022-09-27
))
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel