Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gripex Duo x 16 tabl.

Gripex Duo x 16 tabl.
21,37 zł
/ opakowanie
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Gripex Duo x 16 tabl.
Gripex Duo x 16 tabl.

Uwaga: Produkt z ograniczeniem sprzedaży dostępny tylko w opcji Odbiór Osobisty, max. 1 op.

 

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: USP Zdrowie

ILOŚĆ: 16 tabletek        

 

 

DZIAŁANIE:

Lek działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a dzięki fenylefrynie również zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok.  

 

WSKAZANIA:

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, nieżyt nosa, niedrożność nosa i zatok przynosowych.  

 

DAWKOWANIE:

Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała powyżej 65 kg 

  • 1 do 2 tabletek co 4 godziny.
  • Maksymalnie 8 tabletek na dobę, nie należy przekraczać dawki 8 tabletek w ciągu całej doby.

Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała od 43 kg do 65 kg 

  • 1 tabletka co 4 godziny.
  • W ciągu doby nie więcej niż 6 tabletek.

Osoby dorosłe i młodzież o masie ciała od 33 kg do 43 kg 

  • 1 tabletka co 6 godzin.
  • W ciągu doby nie przekraczaj dawki 4 tabletek.    

 

SKŁAD:

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i fenylefryny chlorowodorek. Pozostałe składniki to: powidon, kwas cytrynowy; aromat cytrynowy (α-pinen, D-limonen, maltodekstryna (ze skrobi kukurydzianej), skrobia kukurydziana modyfikowana, dwutlenek krzemu (E551)); krospowidon (typ A); sukraloza; sorbitol; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna; talk; stearynian magnezu; Opadry II: alkohol poliwinylowy, E1203; talk, E553b; dwutlenek tytanu, E171; Makrogol 3350; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); żółcień chinolinowa, E104; tartrazyna, lak aluminiowy, E102; żółty tlenek żelaza, E172; wodorowęglan sodu, E500; indygotyna, lak aluminiowy, E132.  

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, nadczynność tarczycy, rozrost gruczołu krokowego, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, stosowanie inhibitorów MAO równolegle lub w ciągu ostatnich 14 dni, równoległe stosowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub zydowudyny, choroba alkoholowa, ciąża, okres karmienia piersią. Nie stosować u dzieci w wieku <12 lat.  

 

OSTRZEŻENIA:

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Leku nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, takimi jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie i leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy) lub lekami stosowanymi w przeziębieniu i grypie. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu lub głodzone stwarza ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Gripex Duo należy omówić możliwość zastosowania leku z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent: ma niewydolność wątroby lub nerek (należy monitorować aktywność enzymów wątrobowych i wydolność nerek), ma zarostową chorobę naczyń, ma zespół Reynauda, ma stabilną chorobę wieńcową, ma niewydolność oddechową, ma astmę oskrzelową, przyjmuje leki z grupy antagonistów receptorów beta-adrenergicznych i inne leki obniżające ciśnienie krwi (debryzochina, guanetydyna, rezerpina, metyldopa), przyjmuje leki przeciwzakrzepowe (wskazane może być dostosowanie ich dawki na podstawie oznaczenia wskaźników krzepnięcia krwi).        

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.  

Kod produktu
CENTRALCODE-181434
Postać
tabl.powl.
Dawka
0,5g+6,1mg
Opakowanie
16 tabl.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 113 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-10-05
Szybko i sprawnie. Dobry kontakt z klientem na etapie realizacji usługi.
2021-10-06
Polecam
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel