Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paracetamol czopki 500mg x 10szt. Farmina

Paracetamol czopki 500mg x 10szt. Farmina
3,89 zł
/ opakowanie
Paracetamol czopki 500mg x 10szt. Farmina
Paracetamol czopki 500mg x 10szt. Farmina

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Farmina

ADRES PRODUCENTA:ul. Lipska 44, 30-721 Kraków

 

ILOŚĆ: 10 czopków

 

 

OPIS:

Paracetamol  500mg – lek przeciwbólowy w postaci czopków, do stosowania odbytniczego. Produkt przeznaczony zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

WSKAZANIA:

Ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

DAWKOWANIE:

Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.

Dzieci i młodzież:  stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

 

SKŁAD: 

1 czopek zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Substancje pomocnicze:tłuszcz stały

 

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, również Paracetamol Farmina może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Rzadko możliwe reakcje nadwrażliwości: świąd, wysypka, pokrzywka, rumień, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk może dotyczyć twarzy, krtani, języka i może utrudniać oddychanie). Bardzo rzadko działania niepożądane obejmują: zaburzenia czynności wątroby (w przypadku przedawkowania paracetamolu lub stosowania długotrwałego może wystąpić ostra niewydolność wątroby, uszkodzenie lub martwica wątroby), zaburzenia czynności nerek (kolka nerkowa, ropomocz, niewydolność nerek), zaburzenia hematologiczne (małopłytkowość, plamica).

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.        

Kod produktu
CENTRALCODE-147654
Postać
czop.doodbyt.
Dawka
0,5 g
Opakowanie
10 czop. (blist.)
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 113 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-11-02
Szybka wysyłka, produkt zgodny z opisem. Polecam
2021-11-10
Polecam, najlepsza internetowa apteka!
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel