Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5ml 85 ml

Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5ml 85 ml
16,31 zł
/ opakowanie
Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5ml 85 ml
Paracetamol Hasco Forte 240 mg/5ml 85 ml

RODZAJ REJESTRACJI: lek bez recepty

PRODUCENT: Hasco Lek

ILOŚĆ: 85 ml  

 

Lek Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany.

DZIAŁANIE:

Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy.  

WSKAZANIA:

Gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Ponadto lek stosuje się u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg) do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.  

DAWKOWANIE:

Lek stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 mg do 15 mg na kilogram masy ciała.

W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kilogram masy ciała/dobę.

Wiek (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Dawka Dobowa
od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 1,25 ml (60 mg) 5 ml (240 mg)
od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 2 ml (96 mg)  8 ml (384 mg)
 od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 2,5 ml (120 mg)  10 ml (480 mg) 
od 1do 2 lat (do 10,5 kg)  3,25 ml (156 mg)  13 ml (624 mg) 
 od 2 do 3 lat (do 13 kg)  4 ml (192 mg)  16 ml (768 mg) 
od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) 6 ml (288 mg) 24 ml (1152 mg) 
od 6 do 8 lat (do 24 kg)  7,5 ml (360 mg)  30 ml (1440 mg) 
od 9 do 10 lat (do 32 kg)  10 ml (480 mg)  40 ml (1920 mg) 
od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) 14,25 ml (684 mg)  57 ml (2736 mg) 

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.

Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna.

Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej:

·         po odkręceniu zakrętki nałożyć strzykawkę na korek umieszczony w szyjce butelki,

·         aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem

·         następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości

·         określonej na podziałce,

·         butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka,

·         końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok,

·         ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki,

·         po zastosowaniu butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol. 5 ml zawiesiny zawiera 240 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy naturalny AR 2143 (zawiera naturalne substancje aromatyczne, w tym d-limonen oraz glikol propylenowy), woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Leku Paracetamol Hasco Forte nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 3 dni.

Lek należy ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu. Szczególnie duże ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów niedożywionych. Chorzy na astmę oraz uczuleni na salicylany mogą mieć również uczulenie na paracetamol. Podawanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy oraz chorób alergicznych u dzieci.

Lek Paracetamol Hasco Forte zawiera sacharozę (3,7 g w 5 ml syropu). Pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów nie powinni przyjmować leku.

Ze względu na zawartość sodu pirosiarczynu lek może rzadko powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli. Kwas benzoesowy zawarty w zawiesinie (7,059 mg w 5 ml) u noworodków do 4 tygodnia życia może zwiększać ryzyko żółtaczki.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Produkt nie powinien być przechowywany w pozycji odwróconej.

Okres ważności po pierwszym otwarciu: 12 miesięcy.  

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
CENTRALCODE-182047
Postać
zaw.doust.
Dawka
0,24 g/5ml
Opakowanie
85 ml
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Data ważności
2024.06.30
,
2023.09.30
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 103 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-11-02
Szybka wysyłka, produkt zgodny z opisem. Polecam
2021-11-05
Wszystko poszło sprawnie. Wysyłka na drugi dzień, potem czekam 2 dni na kuriera inpost i jest. Bardzo dobrze zapakowane. Cena jest wprost idealna, zważywszy na to, że nova noc potrafi kosztować nawet 32zl za sztukę, a tutaj to zaledwie 11,54zl za sztukę. Prawie 3 razy mniej niż kiedy kupiłem w innej drogiej aptece za wspomniane 32zl i to tylko jedno opakowanie. W innej aptece też 27zl za sztukę lub 25zl, więc cena jest świetna. Polecam tę aptekę, wszystko jest ok
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel