Paracetamol zawiesina 120 mg/5 ml 150 g

RODZAJ REJESTRACJI: lek
PRODUCENT: HASCO
ILOŚĆ: 150 g
To płynna forma Paracetamolu o truskawkowym smaku, stworzona z myślą o najmłodszych pacjentach (zawiesinę można stosować u dzieci już od 3 miesiąca życia) oraz osobach mających kłopoty z przełykaniem tabletek.
DZIAŁANIE:
Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
WSKAZANIA:
Gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu), dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).
U niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia (o masie ciała do 4 kg): leczenie objawowe gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.
DAWKOWANIE:
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub wg poniższego schematu.
Dzieci
w wieku od 3 m. ż. do 12 miesiąca życia: 2,5 do 5 ml (60 do 120 mg paracetamolu)
w wieku od 1 do 6 lat: 5 do 10 ml (120 do 240 mg paracetamolu)
w wieku od 6 do 12 lat: 10 do 20 ml (240 do 480 mg paracetamolu).
Nie należy podawać produktu leczniczego częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do 4 dawek na dobę. Nie przekraczać dawki 60 mg paracetamolu/kg masy ciała /24 godziny.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza. Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
SKŁAD:
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: czerwień koszenilowa, sacharoza.
OSTRZEŻENIA:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.