Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek

Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek
5,01 zł
/ opakowanie
Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek
Paracetamol Zentiva 500 mg 50 tabletek

RODZAJ REJESTRACJI: Lek

PRODUCENT: Zentiva

ILOŚĆ: 50 tabletek                      

 

Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

DZIAŁANIE:

Lek zawiera paracetamol, substancję czynną o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

WSKAZANIA:

Lek Paracetamol Zentiva, tabletki jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak: ból głowy, ból zębów, ból menstruacyjny, ból mięśni i stawów podczas grypy i przeziębienia, i (lub) w celu obniżenia gorączki.
Lek Paracetamol Zentiva 500 mg jest przeznaczony dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 21 kg (w wieku 6 lat i powyżej).

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza czy farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Wiek Masa ciała Dawkowanie Maksymalna dawka
dobowa
6 do 8 lat 21 do 24 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 2,5 tabletki (1,25 g)
9 do10 lat 25 do 32 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 3 tabletki (1,5 g)
10 do 12 lat powyżej 33 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 4 tabletki (2 g)
12 do 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby,
w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin
6 tabletek (3 g)
powyżej 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)
powyżej 60 kg 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)*

* Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.

Lek Paracetamol Zentiva 500 mg nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 6 lat z masą ciała poniżej 21 kg.
U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby dawkę określi lekarz.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201), potasu sorbinian (E 202).

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu; - jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność wątroby lub nerek; - jeśli u pacjenta stwierdzono wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub niedokrwistość hemolityczną; - jeśli u pacjenta stwierdzono wrodzony niedobór reduktazy methemoglobinowej; - jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (MAO) (np. selegilina – lek stosowany w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego), oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.  

 

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta występuje: łagodna do umiarkowanej niewydolność wątroby (w tym zespół Gilberta), ostre zapalenie wątroby, pacjent jednocześnie leczy się innymi lekami, które mają wpływ na czynność wątroby, jeśli pacjent nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent niedostatecznie się odżywia, gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby; jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek; jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa.

Należy zwrócić się do lekarza, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Lek zawiera paracetamol.

Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol i dlatego należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.        

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.      

Kod produktu
CENTRALCODE-189421
Data ważności
2025.04.30
Postać
tabl.
Dawka
500 mg
Opakowanie
50 tabl. (5 blist. po 10 tabl.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1244 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Wszystko dotarło zgodnie z zamówieniem
2024-06-18
Błyskawiczna wysyłka, każdy etap zamówienia przejrzysty.
pixel