Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Vicks AntiGrip Max 10 saszetek

Vicks AntiGrip Max 10 saszetek
22,92 zł
/ opakowanie
Vicks AntiGrip Max 10 saszetek
Vicks AntiGrip Max 10 saszetek

RODZAJ REJESTRACJI: lek bez recepty

PRODUCENT: WICK Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

ILOŚĆ: 10 saszetek  

 

 

Vicks AntiGrip Max to lek z maksymalną dawką paracetamolu oraz dodatkiem innych substancji czynnych, który łagodzi objawy przeziębienia i grypy, w tym uciążliwą gorączkę.

Vicks AntiGrip Max zwalcza 7 objawów przeziębienia i grypy:

• Ból głowy
• Ból mięśni
• Ból gardła
• Ból zatok przynosowych
• Gorączka
• Obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych
• Katar  

Aromat pomarańczowy.

DZIAŁANIE:  

  • Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym wykazującym również działanie przeciwgorączkowe.
  • Fenylefryna działa wazokonstrykcyjnie, co powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa i zatok, co prowadzi do udrożnienia zatok przynosowych i usuwania wydzieliny z zatok. Jej działanie na serce polega na przyspieszeniu rytmu i ograniczeniu wydajności jego pracy.
  • Chlorfenamina działa na błonę śluzową nosa zmniejszając nadmierną produkcję śluzowej wydzieliny.

WSKAZANIA:    

Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni, zatok przynosowych), obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok przynosowych z tworzeniem wydzieliny.

DAWKOWANIE:    

Dorośli: jedna saszetka co 6-8 godzin (trzy lub cztery razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin.

Pacjenci z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby: nie należy przyjmować więcej niż 2 g paracetamolu (2 saszetki produktu leczniczego Vicks AntiGrip Max) na dobę zachowując minimalnie 8-godzinny odstęp pomiędzy przyjmowanymi dawkami produktu leczniczego.

Pacjenci z niewydolnością nerek: ze względu na zawartą dawkę paracetamolu produkt ten nie jest wskazany do stosowania w tej grupie pacjentów.

Ze względu na zawartość paracetamolu należy zmniejszyć dawkę o połowę (czyli jedna saszetka 2-3 razy na dobę, nie przekraczać 3 saszetek na dobę) i wydłużyć odstęp czasu między kolejnymi dawkami do 6-8 godzin w następujących sytuacjach:
- pacjenci dorośli o masie ciała poniżej 50 kg,
- pacjenci z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna),
- pacjenci odwodnieni,
- długotrwałe niedożywienie,
- choroba alkoholowa.

Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, a ból lub inne objawy trwają dłużej niż 5 dni, należy zasięgnąć porady lekarza.

Podawanie produktu leczniczego uzależnione jest od występowania objawów (ból, gorączka). W przypadku ustąpienia tych objawów powinno się zakończyć podawanie produktu leczniczego.

Dzieci i młodzież: produkt leczniczy Vicks AntiGrip Max jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży ze
względu na dawkę paracetamolu.

Sposób podawania:

Podanie doustne.
Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

SKŁAD:    

Każda saszetka zawiera: 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum); 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu (Phenylephrini hydrogenotartras), co odpowiada 8,21 mg fenylefryny; 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas), co odpowiada 2,8 mg chlorfenaminy.

Subsancje pomocnicze: Mannitol (E 421), Sacharyna sodowa, Krzemionka koloidalna bezwodna, Powidon K30, Aromat pomarańczowy PHS 132958 (zawiera butylohydroksyanizol (E 320), siarczyny, cytral, cytronellol, D-limonen, geraniol, linalol)

 

OSTRZEŻENIA:

Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, innych sympatykomimetyków (takich jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy) oraz leków przeciwhistaminowych.

Ze względu na zawartość paracetamolu produkt leczniczy należy podawać ostrożnie, unikając przedłużającego się leczenia u pacjentów z niedokrwistością, chorobami serca i płuc, zaburzeniami czynności wątroby (w takich przypadkach dozwolone jest stosowanie sporadyczne, ponieważ przedłużające się leczenie dużymi dawkami paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych);

U pacjentów z chorobą alkoholową nie należy stosować więcej niż 2 g paracetamolu na dobę (2 saszetki produktu leczniczego Vicks AntiGrip Max na dobę). Stosowanie u pacjentów
regularnie pijących alkohol (trzy lub więcej napojów alkoholowych dziennie) może spowodować uszkodzenie wątroby;   

Produkt leczniczy zawiera substancję (fenylefrynę), która może dać pozytywny wynik badania
kontroli antydopingowej.   

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kod produktu
EAN-5909991139544
Postać
gran.do sporz.roztw.doust.
Dawka
(1g+0,016g+4mg)/sasz.
Opakowanie
10 sasz.
Lek na receptę
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego
POLSKA
Nazwa międzynarodowa
Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Chlorphenamini maleas
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 1244 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Bardzo szybko!
2024-06-17
Bardzo szybka realizacja
pixel